Otroške ročne ure kot pomoč otroku pri branju časa
Sem mama 9-letnega Jana. V šoli se pri pouku slovenščine in angleščine pravkar učijo brati uro, zato sem sklenila, da mu za njegov rojstni dan, ki ga bo imel čez kak teden, podarim prisrčno otroško uro. Ko sem v svojo priljubljeno spletno trgovino vpisala otroške ure, se mi je odprla galerija prelepih barvitih, igrivih in živahnih uric za fante in dekleta. Ure za najmlajše otroke imajo gumijast pašček, zato je njihovo vzdrževanje enostavno. Tiste za malo starejše dečke in deklice so z usnjenim paščkom. Ure za najmlajše otroke so imele na paščkih najrazličnejše motive: od vesolja do nogometa, akvarija, konjev in drugih živali.
Ker ima moj sin zelo rad nogomet in ima v sobi razobešene plakate njegovih najljubših nogometašev, sem se odločila, da mu kupim nogometno obarvano uro. Ko sem mu jo podarila, se je zelo razveselil in zdaj se od nje kar ne more ločiti. Nanjo je zelo ponosen in jo rad razkazuje tudi svojim sošolcem. S pomočjo te ročne ure, ki ima zelo pregledno napisane številke, mu je učenje časa v veliko veselje, pa tudi zelo dobro mu gre. Imam občutek, da se tega uči tako hitro ravno zaradi njegove nove ure.
Tudi svoji kolegici Tjaši, ki ima enako staro hči Laro, sem priporočala, da obišče omenjeno spletno stran in si ogleda ure. Tako bi se Lara veliko hitreje in laže naučila odčitavanja časa. Ko je prijateljica obiskala trgovino na spletu, se je takoj zaljubila v roza uro s konjički. Njena hčerkica je namreč nora na živali in še posebej na konje. Nakup te ročne ure se ji je zdel zadetek v polno, zato se je odločila, da Laro osreči s tem prekrasnim darilcem. Tudi v tem primeru se je izkazalo, da je učenje z ročno uro veliko lažje in da je ura lahko dobra naložba v znanje.
Comments are closed.